Latarki outdoorowe - 3 polecane modele
Podróż zaczyna się na etapie planowania. Już wtedy warto dobrze się zastanowić, co powinno znaleźć się w wyposażeniu outdoorowca. Tylko odpowiednio przygotowana wyprawa okaże się udana i pozbawiona zbędnych przeszkód. Mądre rozplanowanie wiąże się z przewidywaniem. Warto przemyśleć, jakie wyzwania mogą spotkać nas podczas wyprawy i jak dobrze się na nie przygotować.
Latarka ręczna czy latarka czołowa na outdoor?
Zajrzyjmy do plecaka prawdziwego outdoorowca. Znajdziemy tam profesjonalne oświetlenie. Niezależnie czy celem naszej wycieczki są góry, las lub jezioro – bez dobrego źródła światła wyprawa będzie stracona. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Outdoor to wyzwanie, ale i również zabawa, która nie będzie udana jeśli sparaliżuje nas strach. Latarka ledowa na outdoor musi być lekka. Każde dodatkowe obciążenie utrudni wspinaczkę, spacer i przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Dobrze wybierać latarki LED akumulatorowe - naładujemy je, gdy będziemy mieć dostęp do prądu, a nie będziemy musieli wozić ze sobą zapasu baterii.
Jaka latarka na outdoor? Nasze propozycje
Dobra latarka ledowa - Fenix PD35 V2.0
Faworytem klientów eLatarki okazała się ważąca zaledwie 88 gram, ręczna latarka led akumulatorowa Fenix PD35 V2.0. To sprzęt wprost idealny na wyprawę w teren. Dioda Cree XP-L HI V3 generuje światło z maksymalną mocą 1000 lumenów o zasięgu aż 250 metrów. Regulacja natężenia światła odbywa się poprzez wybór jednego z pięciu trybów. Jeśli zajdzie potrzeba samoobrony w terenie, możemy użyć trybu szóstego – Strobo. Mocne rozbłyski oślepią niebezpiecznych napastników lub odeprą atak agresywnych zwierząt. Bardzo przydatna okazuje się możliwość zasilania gadżetu zarówno akumulatorowo, jak i bateryjnie. Niezależnie od tego, czy posiadamy dostęp do prądu – Fenix będzie nieustannym źródłem światła. Dodatkowo, wskaźnik poziomu energii przypomni o konieczności ładowania lub wymiany baterii.
Co jeszcze jest kluczowe w wyborze latarki na outdoor? Odporność na czynniki zewnętrzne. Podczas wyprawy musimy liczyć się z deszczem, wilgocią, kurzem i pyłem. Fenix PD35 V2.0 jest odporny na wszystkie z powyższych, czego dowodem jest klasa szczelności IP68. Co więcej, latarka przetrwa zanurzenia w wodzie na głębokość 2 metrów przez całe 30 minut! Nie musimy się także martwić o upadki – 1 metr to tolerancja tego niezawodnego urządzenia. Gdy zajdzie potrzeba używania obydwu rąk, latarkę przyczepimy do plecaka lub spodni za pomocą praktycznego klipsa.
Latarka czołowa LED Mactronic Nomad 02
W plecaku dobrze przygotowanego outdoorowca, a raczej na jego głowie, znajdziemy latarkę LED czołową Mactronic Nomad 02. Bestsellerowa czołówka znalazła uznanie wśród fanów survivalu i aktywności na świeżym powietrzu. Jest lekka, nie zsuwa się z czoła i nie obciera skóry głowy. Wyposażona została w tryby Strobo i S.O.S. Ten drugi może uratować nas, gdy zgubimy się w terenie.
Nomad świetnie sprawdzi się jako latarka myśliwska. Trzy kolorowe filtry do latarki to rozwiązanie dla fanów polowania. Światło barwy zielonej jest praktycznie niewidoczne dla zwierząt, więc ich nie odstraszy. Filtr czerwony to rewelacyjne narzędzie do odczytywania danych tekstowych w ciemności. Dzięki niemu z łatwością zapoznamy się z mapą podczas górskiej wspinaczki. Światło barwy niebieskiej uwidacznia ślady potu i krwi. Posiadając więc latarkę czołową Nomad 02, posiadamy nie tylko latarkę na outdoor, ale i latarkę policyjną.
Latarka Ledlenser ML6 Powerbank – lampa kempingowa na outdoor
Nowością w sklepie eLatarka jest akumulatorowa lampa kempingowa Ledlenser ML6 Powerbank. Duża moc świecenia i rozpraszający dyfuzor gwarantują mocne oświetlenie obszaru naszego obozowiska. Tryby S.O.S oraz Strobo zagwarantują bezpieczeństwo każdemu miłośnikowi outdooru.
Co jeszcze czyni ją świetnym gadżetem podczas wyprawy w teren? Latarka może pełnić funkcję powerbanku dla telefonu i innych sprzętów. Klasa IP54 pozwala na użytkowanie urządzenia nawet podczas deszczu. Fluorescencyjne elementy na aluminiowej obudowie umożliwiają odnalezienie Ledlensera w ciemności. Wskaźnik poziomu naładowania i dioda informująca o wyczerpywaniu się baterii to kolejne fantastyczne funkcje stworzone z myślą o outdoorowcach.
Co zabrać na outdoor?
O czym jeszcze trzeba pamiętać planując kolejną wyprawę w teren? Oczywiście o lekach i opatrunkach zapakowanych w odporne na wilgoć folie. W zależności od charakteru wycieczki, zabierzmy ze sobą mapę. Nie zapominajmy o odpowiedniej odzieży zapewniającej nie tylko ciepło, ale i ochronę przed urazami. Dodatkowymi gadżetami przydatnymi w terenie mogą okazać się kompas, GPS lub lornetka. Wszystko zapakujmy w lekki i funkcjonalny plecak.
Outdoor to prawdziwe wyzwanie, podejmij je wraz z nowoczesnymi, mocnymi latarkami led dostępnymi w sklepie eLatarka.