Latarki Fenix - nazwa zobowiązuje

Latarki Fenix - nazwa zobowiązuje

Załóżmy, że jesteśmy osobą, która ma zacięcie techniczne. Od małego lubimy majsterkować, rozkładać rzeczy na czynniki pierwsze i – co najważniejsze – potrafimy z powrotem złożyć je w jedną działającą całość. Z czasem okazuje się, że pasja z dzieciństwa przetrwała i zaczynamy marzyć o stworzeniu czegoś praktycznego, co wzbudzi podziw innych. Wchodząc w dorosłość odkrywamy, że jest wiele osób, które ma podobne zainteresowania. Wreszcie, odkrywamy, że w pojedynkę nie damy rady wykorzystać swoich pomysłów i stworzyć produkt, który podbije rynek. Dlatego nawiązujemy współpracę zinnymi, aby w zespole uruchomić prace nad produktem stulecia. Zakładamy laboratorium, badamy materiały i ich właściwości. Chemy sprawdzić co najlepiej przewodzi prąd, jaki materiał najlepiej izoluje, a który dobrze odprowadza nadmiar ciepła. Mimo, że już sprzedajemy sprawdzone produkty, wszyscy czują, że potrzeba czegoś więcej. Badania i testy muszą dać owoc w postaci konkurencyjnego produktu...

 

Tak właśnie zaczęła się historia marki Fenix i jego pionierskiej latarki, która zdawała się niczym mityczny ptak pojawić z niepozornego popiołu, a właściwie z mrówczej pracy amerykańskiego przedsiębiorstwa Fenixlight Limited, które wypuściło swoją pierwszą latarkę w 2005 roku. Nazywała się Fenix L1.

Jeden z pierwszych Fenixów ukazał się w stalowej osłonie… i oczywiście z diodą LED

 

Fenix – początki topowej marki ledowych latarek

Pierwsza latarka ledowa od Fenix miała kompaktowy rozmiar, wytrzymałą stalową obudowę i była zasilana jedną baterią typu AA. Oprócz zastosowania jednego ogniwa cechą charakterystyczną latarki było zastosowanie diody LED Luxeon o mocy 1W i specjalnego kolimatora. To sprawiło, że latarka świeciła z mocą 28 lumenów i dawała znacznie lepsze efekty niż inne ówczesne latarki. Posiadała ponadto dwa tryby pracy z żywotnością do sześciu godzin (w trybie oszczędnym) lub dwóch godzin (w trybie pełnej mocy). Zmiana trybu dokonywała się poprzez przekręcenie głowicy, a samo uruchamianie odbywało się przez przycisk w podstawie latarki.

 

Design oraz parametry produktu zrobiły tak dobre wrażenie, że już w pierwszym roku produkcji zmodyfikowana wersja Fenix LP1 zdobyła nagrodę „Flashlight of 2005” pokonując konkurentów takich jak HDS czy Streamlight. O sukcesie zadecydowały, oprócz wysokiej jakości światła: mały rozmiar oraz rodzaj zasilania. Klienci docenili wtedy fakt, że latarka potrzebowała tylko jednego ogniwa zasilającego AA, które było łatwe do nabycia oraz… nie trzeba było go zamawiać w sieci u producenta. Poza tym przystępna cena kilku dolarów sprawiła, że każdy niezależnie od zawodu mógł nabyć źródło światła wysokiej jakości i to w technologii LED. Obok sukcesu debiutanta nie mogła przejść obojętnie gazeta New York Times poświęcając jej stosowną wzmiankę.

 

Kolejne modele latarek L2P, L1T&L2T, L1P, P1 od Fenix to pasmo sukcesów. Zdobyły one pierwsze, drugie, piąte i szóste miejsce w konkursie “TOP 20 Most Popular Reviews, Jan. 2006 - Dec. 2006”. Najjaśniejsza z latarek – P1 zrobiła tak duże wrażenie, że zdobyła pierwsze miejsce i określono ją mianem „Kieszonkowej rakiety”.

 

W latach 2007-2010 produkty Fenix zdobywały nagrody takie jak: „5 Stars Excellent”, „Best of Flashlight”, nagrodę „Najjaśniej świecącej latarki zasilanej ogniwem AA. Z kolei model LD20 został wyróżniony za najlepiej sprzedającą się latarką 2008 roku. Inna latarka - TK11 zdobyła szeroką popularność w sportach ekstremalnych, wśród myśliwych, żołnierzy i funkcjonariuszy publicznych. Kolejny model model LD01 znalazł się w rankingu New York Times „Top 10 gadżetów podróżniczych do nabycia w kwocie poniżej 50 dolarów”. W 2010 r. Fenix spełnił rygorystyczne standardy technologiczne chińskiego ANSI i rozpoczął podbijanie rynku Państwa Środka. W tym samym roku jeden z pierwszych modeli TK45 zdobył nagrodę “First Asia Outdoor Industry Design Award” . Wtedy też wypuszczono jedną z pierwszych czołówek od Fenix – HP10 o mocy 225 lumenów i zasięgu 120 metrów.

 

Ta zaawansowana czołówka posiadała 4 tryby pracy, stroboskop, sygnał S.O.S. szczelność w klasie IPX8 oraz funkcję zasilania bateryjnego lub akumulatorowego. Seria TK okazała się być bardzo udana zdobywając mnóstwo nabywców.

W latach 2010 – 2013 Firma Fenix i jej produkty zdobywały kolejno nagrody: „Best in Show”, honorowy tytuł “National High-tech Enterprise”, “Zunlv Award” (Model TK35) oraz certyfikaty: “Shenzhen High-tech Enterprise” i “Guangdong Famous Brand”. W roku 2012 firma wypuściła pierwszą lampę rowerową z podwójną wiązką światła - BT20, która zdobyła kolejno nagrody IPSO (Chiny) oraz „Best Cyclying Gear of 2013” (magazyn Outside).

 

Znany i lubiany - czyli latarka ręczna Fenix PD35 

Bardzo udany model latarki ręcznej PD35 zdobył nagrodę "The Best of Show Award" in AFTA Trade Show 2013”. Prawdopodobnie to zadecydowało o tym że seria PD35 była kontynuowana, co zaowocowało najnowszym obecnie modelem Fenix PD35 V2.0. Ta mocna akumulatorowa latarka ledowa posiada 13 cm długości, oferuje zasięg 250 metrów, 5 trybów pracy, wskaźnik poziomu energii, funkcję Stroboskopu i klasę szczelności IP68 – czyniącą ją całkowicie odporną na przenikanie pyłu i zanurzenie w wodzie do 2 metrów głębokości. Latarka posiada nagrodzonego poprzednika, więc z pewnością nie rozczaruje swojego nabywcy.

Latarka Fenix TK75 - jakość niezmienna od 2014 roku

Kolejną znaczącą datę dla marki Fenix przyniósł rok 2014. Wypuszczona wtedy latarka serii TK75 zdobyła tytuł „Favorite Gear Award”. Jest to jedna z najsilniejszych latarek LED na rynku. Posiada jasność 5100 lm, osiąga zasięg 850 metrów, oferuje aż 8 trybów mocy i ogromny  czas pracy wynoszący 95 godzin w najniższym trybie. Nie zabrakło w niej funkcji Strobo, która wykorzystuje ogromną moc do celów samoobrony, generując oślepiające rozbłyski. Latarka TK75 znajduje się również w ofercie naszego sklepu.

 

Fenix seria BC - rowerowe lampy LED dla aktywnych

Z kolei wypuszczona w 2015 roku lampa rowerowa BC30R okazała się tak dużym sukcesem, że z marszu zdobyła nagrody: „ISPO Award Asian Products Gold Winner 2015”, „Best New Gear Award” oraz „Best in Show Award”. Jej równie udana młodsza siostra czyli latarka rowerowa BC30 znalazła się w naszym sklepie i oferuje szereg przydatnych funkcji takich jak: pięć trybów pracy, 170 metrów zasięgu skutecznego, 20 godzin żywotności oraz system Dual Beam z podwójną wiązką światła. Ta mocna akumulatorowa lampa rowerowa oferuje ponadto wygodny przycisk umożliwiający szybki dostęp do trybu Turbo (1800 lumenów jasności). Nabywca będzie mógł ładować akumulator przez kabel USB szanując przy tym środowisko.

 

Lampa kempingowa Fenix CL25R - dla terenowców 

Ostatnim produktem, który zdobył szerokie uznanie na świecie była lampa kempingowa Fenix CL25R. W 2015 roku wygrała ona amerykański konkurs “Annual Domestic Brand Gear Award”. Ta bardzo udana lampa kempingowa na akumulator posiada szereg atutów. Oferuje ona światło o jasności 350 lumenów o zasięgu 25 metrów, cztery tryby mocy i dwa tryby dla czerwonej diody. Ponadto posiada ona wskaźnik poziomu naładowania, jest obsługiwana jednym przyciskiem, posiada chwytak oraz wbudowany magnes. To ostatnie pozwoli na przyczepianie do metalowych powierzchni takich jak szafki lub sufit przyczepy kempingowej. Lampa wytrzyma napór strumienia wody i upadki z wysokości do 1 metra. Z takim szeregiem atutów nic dziwnego, że została ona doceniona. Właśnie dlatego znalazła się w naszej ofercie, jako produkt polecany fanom Outdooru i amatorom wszelkiej turystyki namiotowej.

 

Sukces marki Fenix w polskim wydaniu

Marka Fenix na polskim rynku pojawiła się wcześnie, bo już w 2007 roku. Począwszy od dostarczenia  nagradzanego modelu L1, oferuje produkty wysokiej jakości w przystępnej cenie. Marka jest obecna na targach takich jak Krakowski Festiwal Górski 2018, gdzie prezentuje nowinki i ciekawe rozwiązania w zastosowaniu latarek. Doceniając jakość produktów i fakt, że posiada ona sprawdzone i bardzo udane portfolio sklep e.Latarka postanowił dystrybuować produkty Fenix poszerzając swój asortyment ledowych latarek. Będziemy z uwagą śledzić nowinki i dostarczać je do naszego sklepu stacjonarnego oraz online.

 

Źródła :